Analist: Düşüşten Sonra Bu 2 Kripto Para İçin Alım Sinyali Yandı!

Nisan ayında kripto para piyasasında hakim olan duygu korku oldu. Kripto para birimleri kısa süre içinde yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti. Bu nedenle, birçoğu şu anda “dipten al” sinyali olabilecek aşırı satımda. Kripto analisti Vinicius Barbosa, CoinGlass verilerini kullanarak 2 kripto paranın alım sinyali verdiğini söylüyor.

CoinGlass verileri 2 kripto para için alım sinyali veriyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası bugün kan banyosu yaptı. Olayların şaşırtıcı bir dönüşüyle, kripto manzarası birkaç gün içinde yükselişten düşüşe geçti. CoinGlass’a göre, özellikle genel Göreceli Güç Endeksi (RSI) bunu 4 saatlik ortalama 35,33 RSI ile kanıtlıyor.

Kripto piyasası 4 saatlik RSI ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Şu anda birçok kripto para birimi 4 saatlik momentum göstergesinde zayıf ile aşırı satım arasında seyrediyor. Dolayısıyla bu da iki olası senaryoya işaret ediyor. Birincisi, bu durum genel bir trendin tersine döndüğünü ve ileriye dönük bir düşüş hakimiyetini gösteriyor. Ancak bu düşüş, orta ve uzun vadeli yatırımlar için alım fırsatları yaratabilir. Dolayısıyla bu da bilgili yatırımcılar için bir alım fırsatı demek. Bu çöküşte satın almayı düşünmek için iki kısa vadeli aşırı satım kripto para birimi seçti.

İlk olarak Near Protocol (NEAR) alım sinyali veriyor

Near Protocol (NEAR) bu teknik göstergeye göre en umut verici alım sinyallerinden birine sahip. Protokol, sağlam temelleriyle 2024’teki güçlü büyüme gördü. Bununla birlikte, son düşüşte NEAR %6,21 değer kaybederek 6,30 dolara geriledi. Token şu anda 31,35’lik 4 saatlik bir RSI gösterirken, 47,46’lık bir günlük RSI tutuyor. Bu nedenle, kripto piyasasının günlük ortalaması olan 45,10’un üzerinde.

Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası, NEAR. Kaynak: CoinGlass

Lider kripto para Bitcoin (BTC) de alım sinyali verdi

Bitcoin (BTC) de Near ile benzer bir statüye sahip. Bu yüzden, mevcut düşüşte olası güçlü bir alım fırsatı. Lider kripto para sırasıyla 31,73 ve 47,41 4 saatlik ve günlük Göreceli Güç Endeksine sahip. Bitcoin, yazı sırasında günlük %4,78 değer kaybettikten sonra 64.428 dolardan işlem görüyordu.

Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası, BTC. Kaynak: CoinGlass

Bununla birlikte, aşırı satım RSI durumuna sahip olmak fiyatların toparlanmasını garanti etmez. Bu aşırı zayıflık göstergesini anlamak, sinyal satın almak isteyen yatırımcılar için hayati önem taşır. Kripto paralar son derece değişken varlıklardır. Bu yüzden, her şeyin göz açıp kapayıncaya kadar değişmesi mümkün.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir